Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Považská Bystrica

Stolnotenisový klub TTC Považská Bystrica

TTC Považská Bystrica - športový stolnotenisový klub

Obrázok Športový stolnotenisový klub TABLE TENNIS CLUB Považská Bystrica vznikol v roku 1991, ako nástupca stolnotenisového oddielu ZVL a neskôr SPARTA Považská Bystrica. Už od svojho vzniku sa zaradil medzi najúspešnejšie stolnotenisové kluby na Slovensku. Dlhoročnú tradíciu mali najmä ženské súťaže a historický úspech dosiahli ženy TTC Považská Bystrica v súťažnom ročníku 1991/92, kedy vyhrali vtedajšiu Slovenskú národnú ligu a postúpili do posledného ročníka I. československej ligy. V roku 1994 sa prezidentom klubu stal Ing. Ladislav Bačík a väčšia pozornosť sa začala venovať i chlapčenským kategóriám. Dnes, po šiestich rokoch intenzívnej práce so žiakmi sa stolnotenisový klub TTC Považská Bystrica stal baštou slovenského stolného tenisu. Pod vedením hlavného trénera Jána Mroščáka a dvoch pomocných trénerov pripravuje denno - denne v klube približne osemdesiat hráčov a hráčok, štartujúcich v rôznych súťažiach. Predstavenstvo klubu tvoria: Ing. Ladislav Bačík - prezident klubu, Mgr. Marián Jarina - hospodár, Ing. Milan Podmaník - sekretár, Ján Mroščák - hlavný tréner a Miroslav Mitaš.
 

Medailisti z majstrovstiev Slovenska

Majstrovstvá SR dorastu:
Dvojhra dorastenci: 3. miesto - Jozef Kovalík
Štvorhra dorastenci: 3. miesto - Kovalík, Mariak (TTC PB, Čadca)

Majstrovstvá SR staršieho žiactva:
Dvojhra starší žiaci: 3. miesto - Jozef Kovalík
Štvorhra starší žiaci: 3. miesto - Kovalík, M. Bačík (obaja TTC PB)
Zmiešaná štvorhra staršie žiactvo: 3. miesto - Kovalík, Kolářová (TTC PB, Hubeného Bratislava)

Majstrovstvá SR mladšieho žiactva:
Dvojhra mladších žiakov: 3. miesto - Matej Sárinec
Štvorhra mladších žiakov: 1. miesto - Sárinec, Blažek (TTC PB, Čadca)
 

Vďaka patrí Mestu Považská Bystrica!!!

Stolnotenisový klub TTC Považská Bystrica venuje prvoradú pozornosť výchove mladých hráčov. Z viac ako sto členov klubu tvoria 80 % deti do 15 rokov. Zabezpečiť kvalitný tréningový proces, spojený s výchovou mladých ľudí by nebolo možné bez pomoci sponzorov, firiem a inštitúcií, pôsobiacich v našom regióne. Vedenie stolnotenisového klubu ďakuje v prvom rade Mestu Považská Bystrica, ktoré už niekoľko rokov prispieva na činnosť klubu nielen finančne, no je organizátorom podujatí, ktoré dostávajú klub i mesto do povedomia verejnosti na Slovensku i v zahraničí. Za všetky stačí spomenúť majstrovstvá Slovenska novinárov, ktorých štvrtý ročník úspešne zorganizovalo Mesto Považská Bystrica v spolupráci s klubom v apríli tohto roku, či organizáciu najstaršieho mládežníckeho turnaja na Slovensku - Turnaja bábik, ktorého 20. ročník sa uskutočnil v Považskej Bystrici 13. mája.
Vďaka patrí i stavebnej sporiteľni VÚB Wustenrot, ktorá sa nemalou finančnou čiastkou podieľa na akciách organizovaných klubom. Medzi ďalších sponzorov klubu patria SATES, a. s. Považská Bystrica, REKONT Považská Bystrica a mnoho ďalších.
 

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

... a nechajte sa elektronickou poštou informovať o novinkách na našej web stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

40390661

Úvodná stránka