Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Považská Bystrica

Noviny

Považskobystrické novinky - r. 2005 - č. 1

Vrcholom paralympijský bronz Mitaša

JANUÁR
* Športové dianie roku odštartovali tradične turisti tradičným Novoročným výstupom na Veľký Manín. Na jeho vrchole sa ich stretlo viac ako štyristo.
* Vo veku 63 rokov zomrel 12. januára jeden z najlepších považskobystrických futbalových kanonierov 60. a 70. rokov Ján Brada.
* V mestskej športovej hale odštartoval jubilejný 5. ročník halového futbalového turnaja O pohár Považskobystrických noviniek.
* Hádzanári – mladší žiaci MŠK SIRS Považská Bystrica sa stali víťazmi medzinárodného hádzanárskeho turnaja v maďarskej Tatabányi.
* Mladší dorastenci MŠK SIRS Považská Bystrica zvíťazili na medzinárodnom turnaji v Zubří. Za najlepšieho hráča turnaja vyhlásili Považskobystričana Martina Kozáka.
* V Pruskom sa uskutočnila hodnotiaca konferencia Oblastného futbalového zväzu v Považskej Bystrici.
* Žiaci FK Plevník-Drienové sa stali víťazmi halového futbalového turnaja O pohár predsedu ObFZ.
FEBRUÁR
* Futbalisti Partizána Domaniža sa stali po tretíkrát v rade víťazmi halového futbalového turnaja O pohár Považskobystrických noviniek. Druhé skončilo Orlové, tretí Raven Považská Bystrica.
* Na halových majstrovstvách stredného Slovenska v atletike získali atléti Sparty a Olympie Považská Bystrica osem zlatých, desať strieborných na rovnaký počet bronzových medailí.
* V dôležitom a prestížnom stretnutí Handball International League zvíťazili hádzanári MŠK SIRS Považská Bystrica na domácej palubovke nad Tatranom Prešov 25:22.
* Stolný tenista TTC Považská Bystrica Jozef Kovalík získal oba tituly (dvojhra, štvorhra) na majstrovstvá považskobystrickej oblasti v stolnom tenise.
* V Lednických Rovniach na tradičnom Plese športovcov vyhlásili najlepších športovcov oblasti za rok 2003.
* Hádzanári MŠK SIRS Považská Bystrica pod vedením nového trénera Ing. Jozefa Hantáka senzačne doma rozdrvili v stretnutí HIL Karvinú 32:16 po polčase 18:3 (!!!).
* Majstrom západného Slovenska v stolnom tenise sa stal v Rakúsku pôsobiaci Považskobystričan Peter Konrád.
* Výber panelákov Rozkvet 2011/2012 sa stal víťazom piateho ročníka halového futbalového turnaja panelákov.
MAREC
* Futbalisti Anatiku Šebešťanová sa stali víťazom halového futbalového turnaja O pohár Istrobanky.
* Po hladkom domácom víťazstve nad Senicou 11:4 si dorastenci HK 95 Považská Bystrica vybojovali postup do extraligy dorastu v ročníku 2004/2005.
* Mesto Považská Bystrica usporiadalo v telocvični ZŠ STRED už 8. majstrovstvá Slovenska novinárov v stolnom tenise.
* V šlágri mestskej hokejbalovej ligy zdolal Bunker Double team a dostal sa do trojbodového trháku práve pred Double teamom.
* Hádzanári MŠK SIRS Považská Bystrica senzačne prehrali na palubovke posledného celku HIL – v Hlohovci 28:26.
* V mestskej športovej hale sa po prvýkrát konali majstrovstvá Slovenska mužov a žien v stolnom tenise. Tituly si vybojovali Peter Šereda a Eva Ódorová.
* Viacbojári Slovana Považská Bystrica Jaroslav Ďurkovský a Ján Štepánek sa stali v Dolnom Kubíne majstrami Slovenska vo viacboji všestrannosti.
* Na Veľkej cene Bratislavy v džude mládeže dosiahol z borcov Judo klubu Považská Bystrica najlepší výsledok Slavomír Turčáni, ktorí v hmotnostnej kategórii do 50 kg obsadil druhé miesto.
APRÍL
* Po víťazstvách 32:30 v Bratislave nad ŠAKP a 32:27 doma s Lounami si hádzanári MŠK SIRS Považská Bystrica vybojovali definitívne druhé miesto spomedzi slovenských účastníkov HIL po základnej časti súťaže.
* Starší žiaci HK 95 Považská Bystrica sa v Piešťanoch stali majstrami Slovenska v ľadovom hokeji tejto vekovej kategórie.
* Stolní tenisti ŠKST Dubnica sa stali víťazmi 3. ligy a vybojovali si postup do 2. ligy Trenčianskeho a Nitrianskeho kraja.
* V šlágri I. triedy oblastných majstrovstiev zvíťazil Sverepec nad Ravenom Považská Bystrica 1:0 a vyšvihol sa do čela tabuľky s trojbodovým náskokom pred Považskou Bystricou.
* Hádzanársky megaturnaj Prague handball cup sa stal oslavou mládežníckej hádzanej v Považskej Bystrici. V konkurencii 412 družstiev z 32 štátov celého sveta získali mládežníci MŠK SIRS Superpohár pre najúspešnejší klub. Vo svojich vekových kategóriách zvíťazili mladší dorastenci a mladší žiaci a starší žiaci skončili štvrtí.
* Po víťazstve 31:35 po predĺžení na palubovke 1. MHK Košice spečatili hádzanári MŠK SIRS Považská Bystrica postup do finále o majstra Slovenska domácim víťazstvom nad Košicami 30:27. Prebojovali sa tak už do tretieho finále majstrovstiev SR v rade.
* Víťazom Matušík mestskej basketbalovej ligy sa stali Juniori po finálovom víťazstve nad Krígľami.
MÁJ
* Družstvá chlapcov i dievčat Gymnázia v Považskej Bystrici si vybojovali zhodne strieborné medaily na majstrovstvách Slovenska stredných škôl v branno-športovej všestrannosti.
* Po víťazstve v štvrtom stretnutí v Považskej Bystrici 20:24 sa hádzanári Tatrana Prešov stali majstrami Slovenska pre ročník 2003/2004. Sériu vyhrali Prešovčania 3:1 a po dvoch rokoch zosadili zo slovenského hádzanárskeho trónu hráčov MŠK SIRS Považská Bystrica.
* Družstvo Belušských Slatín sa stalo víťazom finálového turnaja oblastnej volejbalovej súťaže zmiešaných družstiev.
* V Trenčíne sa konalo ustanovujúca valná hromada Trenčianskeho krajského športového združenia. Jeho predsedom sa stal Ing. Pavol Jurčík.
* Zuzana Budajová (Považské Podhradie) sa v Prievidzi stala majsterkou Trenčianskeho kraja dievčat do 12 rokov.
* V Manínskej tiesňave a v okolí Považskej Bystrice sa uskutočnil už po šiestykrát Motozraz Sveta motocyklov. Veľkolepé podujatie zorganizovalo tradične združenie POBYS Považská Bystrica.
* Hokejbalisti Double teamu sa stali prekvapujúcimi víťazmi mestskej hokejbalovej ligy. Hoci po dlhodobej časti im patrila až druhá priečka, vo finálovej sérii zdolali favorizovaný Bunker 3:0 na zápasy.
* Žiaci ZŠ Slovanská v Považskej Bystrici sa stali majstrami Slovenska v hádzanej školských športových stredísk.
* Hádzanárska reprezentácia kadetov Slovenska si v Španielsku vybojovala postup na ME v Srbsku a Čiernej Hore. Pod úspech sa podpísalo i kvarteto Považskobystričanov Ladislav Kovačin, Martin Svitek, Jozef Kozák a Anton Kasagranda.
* Považskobystričan Peter Chalupka sa v Banskej Bystrici stal majstrom stredného Slovenska dorastu v tenise. Titul si vybojoval i v štvorhre spolu s bratom Michalom.
JÚN
* Mladší dorastenci MŠK SIRS Považská Bystrica – zverenci trénera Jozefa Hantáka, získali titul majstrov Slovenska.
* V Papradne sa uskutočnilo už po siedmykrát exhibičné futbalové stretnutie medzi hokejovými hviezdami a domácimi futbalistami.
* V Považskej Bystrici sa uskutočnil ďalší ročník Behu na Manín. Podujatie bolo zároveň kvalifikáciou na majstrovstvá Európy v behu do vrchu. Zvíťazil Marcel Matanin pred Považskobystričanom Ľubošom Kováčikom, ktorý sa tak kvalifikoval na ME.
* Novým trénerom hádzanárov MŠK SIRS Považská Bystrica sa stal 54-ročný František Šulc.
* Zverenci trénerov Dušana Firita (mladší žiaci) a Martina Múdreho (starší žiaci) si na majstrovstvách Slovenska v Michalovciach, resp. v Pezinku vybojovali zhodne strieborné medaily.
* Mužstvo Námorník sa stalo víťazom I. mestskej ligy malého futbalu. Víťazstvo v II. lige a postup medzi mestskú elitu si v dramatickom závere súťaže vybojoval Celtic.
* Futbalisti BaB Sverepec sa stali víťazom I. triedy oblastných futbalových majstrovstiev a vybojovali si postup do V. ligy.
* Združenie POBYS Považská Bystrica na tradične výbornej úrovni pripravilo v Považskej Bystrici a v terénoch v jej okolí šieste podujatie majstrovstiev sveta terénnych motocyklových súťaží ENDURO. Podujatie bolo jednou z generálok na tohtoročnú septembrovú Šesťdňovú.
* Futbalista FK Raven Peter Mišutka sa stal podľa hlasovania trénerov mužstiev oblastnej ligy najlepším futbalistom súťažného ročníka 2004/2005. Za najlepšieho brankára vyhlásili tréneri Pavla Pružinca (BaB Sverepec).
JÚL
* V Streženiciach sa uskutočnil aktív Športovotechnickej komisie ObFZ Považská Bystrica, na ktorom odmenili najúspešnejšie mužstvá a individuality futbalového ročníka a vyžrebovali nový súťažný ročník.
* Dorastenky Sparty Považská Bystrica si vybojovali postup do celoslovenského atletického finále družstiev.
AUGUST
* Prípravu na nový súťažný ročník začali prvoligoví hokejisti HK 95 Považská Bystrica
* Úvodným kolom odštartovali oblastné futbalové súťaže dospelých a mládeže.
* Martin Gottwald sa stal víťazom paralelného motokrosového slalomu v Domaniži a spolu s Jánom Hrehorom zvíťazili aj v súťaži družstiev.
* Hádzanári MŠK SIRS Považská Bystrica obsadili na medzinárodnom Milénium cup-e v Nových Zámkoch štvrté miesto.
* Na atletickom dorasteneckom slovenskom šampionáte v Košiciach si Považskobystričan Sikorai vybojoval striebro v trojskoku a Slamičková skončila tretia v hode oštepom.
* Víťazom 8. ročníka Energo Cup-u – turnaja firiem zaoberajúcich sa energetikou, zvíťazilo mužstvo DCA THERM, keď po nerozhodnom finále zdolali Energokontrol Považská Bystrica na penalty.
SEPTEMBER
* Trénerská overtúra Františka Šulca v HIL dopadla katastrofálne. Hádzanári MŠK SIRS Považská Bystrica prehrali doma s Karvinou 11:30.
* Spoločnosť Autoagregáty – František Matušík usporiadala v športovom areáli pod Rozkvetom futbalový megaturnaj žiakov.
* Úvodným kolom odštartoval ďalší ročník mestskej ligy malého futbalu.
* Výborný vstup mali do súťaže extraligoví dorastenci HK 95 Považská Bystrica. Ako nováčik súťaže boli po šiestich kolách na druhej priečke.
* Úvodným kolom odštartovala mestská hokejbalová liga.
* Stolný tenista TTC Považská Bystrica Miroslav Mitaš získal spolu s Richardom Csejtejom v drese Slovenska bronzovú medailu na letných paralympijských hrách v Aténach.
OKTÓBER
* Premiéru na trénerskej lavičke v úlohe asistenta trénera absolvoval dlhoročný kapitán považskobystrických hádzanárov Peter Valášek proti Bardejovu.
* Úvodnými kolami začali slovenské, krajské i oblastné stolnotenisové súťaže dospelých.
* Terezka Ševčíková sa v Žiline stala majsterkou Slovenska v džude mladších žiačok.
* Po viac ako ročnej rekonštrukcii slávnostne otvorili vynovenú považskobystrickú plaváreň.
* Výkonný výbor Českého svazu házené na svojom zasadnutí rozhodol o nepokračovaní projektu HIL od ročníka 2005/2006.
NOVEMBER
* Vo vynovenej považskobystrickej plavárni sa uskutočnil 8. ročník plaveckého mítingu Euroswim – Memoriál Petra Šutáka.
* Jesenným kráľom oblastnej ligy sa stali futbalisti Ravenu Považská Bystrica.
* V snahe zachrániť HIL sa v Považskej Bystrici stretli predstavitelia Slovenského zväzu hádzanej so zástupcami českých a slovenských interligových klubov. Výsledkom rokovania bolo spoločné stanovisko o záujme hrať HIL aj v budúcom roku. Aj napriek tomu Rada ČSH rozhodla o štruktúre súťaží v budúcej sezóne, kde už nepočíta so spoločnou súťažou.
* Úvodným kolom začala v pretlakovej hale TK PRIMA ŠPORT zimná tenisová súťaž družstiev neregistrovaných tenistov.
* Martina Vadovská získala v Pezinku titul majsterky SR v džude starších žiačok.
DECEMBER
* Združenie POBYS usporiadalo v telocvični ZŠ v Považskej Teplej 7. ročník Veľkej ceny mesta v streľbe zo vzduchových zbraní.
* V záverečnom minuloročnom kole HIL zvíťazili hádzanári MŠK SIRS Považská Bystrica v Hraniciach 30:24 a prezimujú na tretí.
* Judo klub Považská Bystrica usporiadal v mestskej športovej hale I. ročník celoslovenského turnaja – Veľkú cenu mesta Pov. Bystrica.
* Mužstvo Námorník sa stalo víťazom halového futbalového turnaja mestskej ligy malého futbalu.
* Víťazom 10. ročníka futbalového turnaja O putovné hrable sa stal výber Prvej stavebnej.

 

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár

... a nechajte sa elektronickou poštou informovať o novinkách na našej web stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

40008775

Úvodná stránka