Prechod na navigáciu Hlavné menu
Považská Bystrica

MHD

Mestská hromadná doprava v Považskej Bystrici znáša kritiku verejnosti. V čom vidíte príčinu?
 

Pozn.: Príspevky obsahujúce nevhodné výrazy server automaticky vyradí.

Pridať príspevok
:
:
:


 
pridané 3.4.2013 22:09:40

dokedy si bude môcť robiť šofér autobusu z cestujúceho nulu, ktorú jednoducho vyhodí z dopravného prostriedku? prostriedku

Toto som našla dnes na sociálnej sieti:Ako sa na Slovensku jedna so zakaznikom? ... Idem si na bus ospravedlnim sa s 20 eurackou v ruke, ze nemam drobnejsie a sofer vam povie: Ja vam nemam vydat vystupte si! ....Jedná sa o šoféra z autobusu č. 3, ktorý mal odchod zo zástavky pri reštaurácii Námorník o 14:16hod dňa 3.4.2013 smerom k autobusovému nástupišťu.
Pretože sa jedná o mladú slečnu, ktorá je moja neter viem, že sa ponáhľala za zákazníčkou. Tým, že musela vystúpiť po bezočivom správaní sa šoféra, prišla o dôveru zákazníčky, ktorá medzi tým odišla a o zárobok. To ale šoférovi zjavne neprekáža. Dúfam, že sa poučí, keď mu jeho nadriadení po prečítaní tohto príspevku dohovoria, prípadne vyvodia iný dôsledok. Pekné by bolo ospravedlniť sa.Podľa vybavenia sa uvidí, ako sa takýmito príspevkami zaoberajú nadriadení.

Ing. Marta Poliačiková


 

Dobrý deň, pani Poliačiková,

mestskú hromadnú dopravu v našom meste prevádzkuje súkromná spoločnosť Mestská dopravná spoločnosť a.s., Považská Bystrica. Vašu sťažnosť je potrebné adresovať tejto spoločnosti, napríklad prostredníctvom ich web stránky www.mds.sk.

S pozdravom

Mgr. Filip Oubrecht

pridané 12.3.2011 14:52:32

nespokojný

Veru áno cestovné v PB je najdrahšie na celom Slovensku
je to vlastne 1 dopravca v trenčianskom kraji a naši poslanci mu to vďačne odsúhlasili. Neverím že MHD je stratová. A ten cestovný poriadok robí asi niekto z Košíc. Dovolím si tvrdiť že by som ho spravil lepšie a to nemám ani VŠ. začal som chodiť do roboty so susedom autom. Je to lacnejšie a pohodlnejšie a radšej dám jemu pár eur ako na našu MHD. Hlavne že našim poslancom sú obyvatelia na prvom mieste. Ďakujeme Vám


 
pridané 2.2.2011 14:14:27

cestovné lístky-hotové el dorado

Je radosť nastúpiť do autobusa a pokojne sledovať ako známi pánov šoférov si pokojne nastupujú do autobusa bez toho aby si zakúpili cestovné lístky a v tichosti im závidie,alebo v duchu poriadne nadávať, že ako sa dá mnohým ľuďom v našej MHD zadarmo cestovať.Potom sa oznámi verejnosti,že doprava je stratová a rušia sa spoje a zdražuje sa cestovné.Pokojne takí svedomití blbci,ktorí si kupujú lístky budú naďalej kupovať drahšie lístky a známi sa budú ďalej voziť zadarmo.Zaujímalo by ma dokedy bude takáto situácia trvať.

Viktoria


 
pridané 1.2.2011 08:03:07

nespokojný občan

Nové zmeny v cestovnom poriadku pre Mesto Pov. Bystrica od 01.02.2011 sú neskutočne bezohľadné voči obyčajným ľuďom, ktorí sa potrebuju každý deň dostať do práce. Zrušili ste ranné spoje 6.50 a 7.05 cez prázdniny. Ako sa máme dostať do práce? Podľa Vás cez prázdniny ľudia nepracujú? Zo sídliska SNP a Zakvášov nie je možné dostať sa do mesta a to už nehovorím o ľuďoch, ktorí cestujú ďalej, napríklad do Púchova, kde autobus z mesta odchádza 7.33. Nie je šanca dopraviť sa na čas do mesta a do práce. Ja osobne musím byť v práci o 7.30 čo cez školské prázdniny nie je podľa nového cestoveného poriadku možné. Bolo by vhodné, keby ľudia, ktorí takto poriedili autobusové spoje prehodnotili toto rozhodnutie v prospech cestujúcich, pretože oni podľa všetkého autobusy nevyužívajú a vozia sa autom!!!


 
pridané 24.8.2010 17:26:59

aké

Chcela by som sa tiež pridať k pripomienkam na večernú autobusovú dopravu. Ako je možné, že autobusy smer Podmanín, Praznov, Zem. Kvašov chodia cez pracovný týždeň okolo 20.30 zo žel. st. a potom až o 2 hodiny? A predtým takisto, napr. do Praznova ide bus 18.30 , potom spomínaný bus o 2 hodiny...Je síce pravda, že večer chodí menej ľudí, ale prečo nespojiť napríklad tieto tri smery do jednej linky, aby to nebolo zbytočné? A takisto sa chcem vyjadriť k tomu, ako "presne" chodia autobusy. Pochopím, ked mešká, ved nemôže za dopravu v meste, ale PREČO chodievajú autobusy aj o 5min a viac skôr? Obyčajný človek chodieva na zástavku max. o 5 min skôr ako chodia autobusy...To je také ťažké počkať na tej zastávke aj tri minúty? Ved autobusy chodia pre ludí, a nie pre to, aby sa v ňom páni autobusári povozili...


 
pridané 7.7.2010 23:45:14

oplatí sa zvonit?

Tiež mám podobnu skusenost z našími vodični MHD.Išla som zo synom do nemocnice na očkovanie (autobus číslo 8)a na Lánskej pri predajni Markovič mu prišlo zle (možno s toho ,ak si šofer myslel ,že je na pretekárskej dráhe)Darmo som zvonila na šofera nech mi zastaví kričala na neho on si išiel dalej.Tak sa stalo ,že syn sa tam pozvracal.Ked konečne zastavil pri NsP a ludia pohoršený vystupili a ja rozčulená išla za šoferom a pýtala si vysvetlenie prečo nereagoval na moje zvonenie,jeho odpoved bola velmi skromná.TAM NENI ZÁSTAVKA TAK TAM NEBUDEM ZASTAVOVAT.A ked som mu povedala ,že syn sa pozvracal povedal mi prečo som nezvonila.Tak som ho len poslala nech si to ide poupratovat,ked mi nemohol zastavit na pár sekund až vystupim.
Ale ja som zvedavá tak som sa opýtala ineho šofera či mi mohol zastavit ked som prerušovane zvonila.A čo mi odpovedal??ˇŽe nevidí dovod prečo nezastavil,pokial to nebolo na križovatke.Tak oplatí sa zvonit ???

cestujuca


 
pridané 12.6.2010 14:28:58

Ignorácia

nechcela som písať sloh, tak to napíšem radšej vo viacerých príspevkoch...na nete som si pozrela autobus z Vrch Teplej smerom na autobusové, ktorý mal podľa informácií stáť aj na zastávke pri kostole (VÚB) .. čakám si, čakám, vidím prichádzať autobus (je dosť ťažké postaviť sa tak, aby vás cez tie kríky šofér aj videl)..počkala som pokiaľ zájde na miesot aby ma videl, idem smerom ku ceste, že nastúpim...a šofér sa na mňa zase usmieva z idúceho autobusu...taaakže som si pekne musela šlapať na autobusové peši..počasie bolo pekné, ale problémom bolo, že som sa dosť ponáhľala...a autobusom to môže trvať tak 5 minút...a peši tak 25 :) takže Ďakujem...takže bu´d autobus vôbec nejde...alebo ide o 5 minút skôr (čo je úplne bežné..zastávku mám pred barákom a keď zabuchnem dvere od bytu, som tam za 30 sekúnd a nie je normálne,, aby som chodila o 10 minút skôr na zastávku, aby som ho nezmeškala, keď sa náááhodou pán šofér rozhodne že pôjde skôr)..alebo proste ten autobus ide..dokonca ide načas...akurát vás obíde :)

Veronika


 
pridané 12.6.2010 14:22:46

Ignorácia

už veľa krát som mala chuť aspoň takto ponadávať na niektorých vodičov našej MHD, našťastie ma to vždy prešlo...ale keď som pred pár dňami išla zo zastávky pri ZUŠke (Ul. Štefánikova) na 11 smerom na autobusové nástupište..stojím, stojím, čakám..príde nejaký iný autobus, ľudia začali nastupovať,...hneď sa ním prišla moja 11-ka tak som išla smerom k dverám a vodič sa na mňa pozrel, zavrel dvere a odišiel...a ja som sa len mohla usmievať na kamarátku,ktorá sedela v autobuse a nechápala, prečo som nenastúpila...

Veronika


 
pridané 12.2.2010 13:31:59

Šofér 310

I ja sa pripájam ku kritike vodičov 310. Neviem ktorému to adresovať, ale moja dcera prednedávnom nastúpila po skončení vyučovania v meste do 310, ktorá stála pri nemocnici, pri Tescu a keďže v tom čase ešte nemala s cestovaním veľké skúsenosti márne sa dovolávala zvonením zastavenia na SNP.
Pán vodič na zvonenie nereagoval a zaviezol ju až do Podmanína a odtiaľ išla pešo domov na SNP.
Nerozumiem tomu, keď ide tým smerom, prečo na niektorej zastávke zastaví a niektorú len prebehne.
Bývam oproti zastávke a denne sledujem správanie vodič-cestujúci.
Mnohí sú bezohľadní, zavrú dvere pred nosom a dovolia si hlavne na deti, ktoré sa ešte nevedia domáhať svojho. (Česť výnimkám!)


 
pridané 9.2.2010 20:59:12

nezobral deťi z pred školy

Ako je možné že vodič 310 do Podmanína v Pondelok 8.2.2010 nezobral respektíve ani nezastavil deťom o 12.30hod na sídlisku SNP.
Vodičov dôvod bol že mešká a deťom pôjde autobus o 14.30hod, že to počkajú.
Na tento spoj čakajú deti prevažne z 1 a 2 ročníka a nieje pri nich žiadny dozor. Ja som utekal autom z LADIEC pre deti čo boli z toho vylakané a nevedeli čo majú robiť.
Dúfam že tento vodič bude náležito potrestaný a že sa toto už nebude opakovať.
Som zvedaví či sa niekto kompetentný k tomu vyjadrí. Ďakujem

Marian Kostelanský


 
Reakcia na príspevokpridané 10.2.2010 07:24:01

Dobrý deň,

odporúčame Vám obrátiť sa s touto problematikou priamo na Mestskú dopravnú spoločnosť, a. s., nakoľko nejde o mestskú organizáciu a Mesto Považská Bystrica nemá možnosť túto vec priamo prešetriť. Predpokladáme, že v prípade preukázania takéhoto konania MDS, a. s. vyvodí voči konkrétnemu vodičovi zodpovednosť. Kontaktné údaje nájdete na stránke www.mds.sk

Mgr. Filip Oubrecht, hovorca mesta


 
pridané 6.1.2010 14:26:53

Pripajam sa PB. so svojou MHD je jedinecna.

Ludia, ktori pracuju do 14,OO hod. sa nemaju ako dostať domov, lebo nejde žiadna 4,32,32O,a ani 4O. Má íst až 14,36, no ten bohužiaľ stále
vynecháva a ide az 14,47.Takže to sa máme tu mrznúť pomaly hodinu na zastávke. No na čo si platíme lístky, ked ešte máme chodiť pešo od Teska kus domov, alebo od linky č.3.
Ďakujem Vám pekne za takú hromadnú dopravu.

cestujúci ľudia


 
pridané 21.12.2009 15:54:02

MHD rozkvet

Rada by som vedela, ako je možné, že si autobusári môžu dovoliť neísť. Stalo sa mi to už veľa krát ale dneska ma to fakt vytočilo. Naschvál som prišla na zastávku o 10 minút skôr aby mi neušiel, keby sa rozhodol ísť skôr, čo sa u nás stáva úplne bežne. Stála som tam vyše pol hodiny a autobus 100-vka neprišiel. A ako naschvál nešla ani žiadna 11 ani 10. Nevadilo by mi to keby bolo leto ale vonku je -10 a na rozkvet behom asi 2 hodín nešiel ani jeden autobus!!


 
pridané 13.9.2009 20:32:32

PB so svojou MHD je jedinečná na svete....

...napr. toto je tiež špica, toto sa vidi len v POV. BYSTRICI a už nikde inde na svete......výpis z cest. poriadku:

Dátum Odkiaľ/Prestup/Kam Prích. Odch. Pozn. Spoje
13.9. Železničná stanica 19:40 Bus 31
13.9. Železničná stanica 21:05 Bus 4
13.9. Železničná stanica 21:05 Bus 32
13.9. Železničná stanica 21:05 Bus 310
13.9. Železničná stanica > 21:07 Bus 3
...a potom najbližší spoj o 22:50 ..... takže 2 hodiny NIČ !!!!!!!!!
Takž komu môžeme ďakovať:
Mestská dopravná spoločnosť a.s., Za Orlovským mostom 300, 017 36 Považská Bystrica, tel. 042 4326141
Ď A K U J E M E ! ! !

cestujuca verejnost


 
pridané 13.9.2009 17:28:26

ako prasce

Kritika je opodstatnená, lebo MHD odchádza zo žel. stanice v PB o 5 min. pred príchodom vlakov. A zastupcovia MHD vyjadrujú, že tu nie su kvoli vlakom ale kvoli ludom....ako keby sa vlakmi vozili iba prasce...
Alebo vyse hodiny nejde ziadny autobus jednym smerom a potom v rozmedzi 5 min. idu 4 autobusy tým istým smerom, napr. 4, 40, 31, 32, ...kto toto vymyslel??? To je ako v poslednej diere, takto to nema ani najhorsia dedina....
hlvne, že CP su polepene nalepkami taxikarov. Asi uzke prepojenie s vedenim ....

Lojzo


 
pridané 17.7.2009 21:38:01

sa spametajte

Hej ludia mozete byt radi ze nejake autobusy vlastne chodia!!!


 
pridané 26.3.2007 17:44:52

RE: technická poznámka

opravujem nie RADO-v mail ale compositov :)

Peter


 
pridané 26.3.2007 17:42:25

technická poznámka

niektoré e-mailové adresy majú nastavený filter nevyžiadanej pošty príliš agresívne, preto je dosť možné že RADO-v mail skončil v spamovom koši.

Peter


 
pridané 15.3.2007 01:24:16

Aj vy mozete ovplyvnit upravy v cestovnom poriadku od 1.4.2007

Z dôvodu plánovaných zmien v cestovných poriadkov k 01.04.2007 žiadame cestujúcu verejnosť k zaslaniu pripomienok a návrhov na našu e-mailovú adresu doprava@mds.sk . Viz stranka www.mds.sk

Lubos


 
pridané 11.3.2007 23:08:08

RADO

Ja som im to tam poslal v slušnej forme a vysvetlené, ani sa im neráčilo odpísať!

Composite


 
pridané 12.2.2007 15:13:20

Re: MHD ?

Milan, prečo nepošlete svoju sťažnosť zodpovednej osobe na doprava@mds.sk ?

Rado


 
pridané 6.2.2007 10:51:36

MHD?

To co je v PB neni MHD ale MHB - hromadny bordel...
Cestovny poriadok mam pocit ze je len kus papiera, podla ktoreho sa iba priblizne chodi. Najlepsie niekolko minut pred stanovenym odchodom a pripadnym nestatim na zastavke. Vyborne vymyslene!!! + predaj listkov ako do kina u vodica....este babku, co ich bude trhat pri postupe do vozidla.

Milan


 
pridané 24.1.2007 16:36:17

SUPER

Ktorý expert zmenil ranný autobus č.10 čo ide z II. zástavky na Rozkvete 5.56, že nechodí 1,2,3 a do mesta a 6.10 je na železnici, ale dali ho, že ide ako 10 a ako 11 naraz!!! a na žs. príde neskoro a vlaky sú preč!!!
Že vraj na žiadosť ludí, to je pekný výmysel, to by si nikto, nežiadal!!!

občan


 
pridané 4.10.2006 20:43:41

RE:

Miso: busom to trvá asi 6 minut peši ked valím ako blázon 10minut, ked idem rýchlo 15minút a ked idem normálne ako človek 20minút. Takže môžem o 14 minút dlhšie spať.

Dalej ráno chodia skoro aj o 5 minút. Spoj 5:56 ráno II.zastavka 10, ja idem na zástavku som od nej asi 200m je asi 5:52 a bus už odchádza, ako super!!! Stretneme sa asi 10 ludia na zástavke kukneme na seba, ponadávame a idememe peši!!
To ako šofér nemá HODINKY, nemože počkať pokiaľ bude správny čas na odchod??? Môže len sa mu nechce.

Composite


 
pridané 29.9.2006 10:02:11

Odpoveď

Čo sa vám nepáči, že meškajú alebo idú v čase keď ho už netreba? A čo keby ste spravili niečo pre svoje zdravie a ignorovali všetky spoje. Mohli by ste ísť pešo, mali by ste čas porozprávať sa so známymi. Počasie je už niekoľko dní na to viac ako vhodné. Na vodičov nenadávajte. Každý má možnosť spraviť si vodičák a zamestnať sa tam. Skúste si tú slasť voziť Vás, večne nespokojných pasažierov.

Mišo


 
pridané 24.9.2006 20:57:49

Hrôza

Nepotrebujem nové autobusy! Mne by úplne stačilo keby chodili načas! To by bolo treba asi vymeniť aj všetkých vodičov. Zo zastávky 10,11, na žel.st. pekne vidieť ako sa nenáhlia. Cigaretka a pokec treba dokončiť. Potom ešte 5 minút nastupujú ludia(a predavajú lístky), a na Rozkvet príde s 10-15 min. meškaním. Otras. Vôbec si nevážia že majú zamestnanie. Ja by som v tomto rozhodne pritvrdil !!!

Zažívam to každý deň


 
pridané 24.9.2006 06:16:26

Sťažnosti a pripomienky k CP

Všetky pripomienky a sťažnosti k CP a ostatným veciam, treba zaslať na cmelo@sadtn.sk. Prípadné pripomienky sa zozbierajú a k určitému dňu vyhodnotia, pokiaľ sa bude dať tak nieje problém urobiť zmenu. Predbežný termín ďalšej úpravy je k 01.11.2006

Rado


 
pridané 20.9.2006 16:47:10

RE: MHD Rozkvet

a čo je lepšie, že ta 110, tam ako zástavku má napísané TESCO, atd, preto nikto na to nejde, dokonca minule aj tak išla najprv do tesca a potom na rozkvet, ako dakujem pekne

Composite


 
pridané 18.9.2006 20:38:23

MHD Rozkvet

Niekto veľmi ekonomicky rozmýšla,keď v dopravnej špičke pošle /starý/ malý autobus č.11 na Rozkvet,kde sa už pri Arosane nezmestia pasažieri,ktorí sa ponáhľajú z práce domov,a za ním ide 110/ nový/" Veľký" autobus so"4-rmi"pasažiermi.Máme veľmi rozumných ľudí len čo je pravda!!!!!!!!!!

Anna


 
pridané 17.9.2006 12:48:24

RE: busy na Rozkvet + pokr.

Ako to sú *****, ja chodim tiež vlakom a ked meškávali, tak som musel šofera prosiť aby mi zastavil, hlavne vo večerných hodinách, ako busmi o x:15, chodia väčšinou z rýchlikov, ale teraz ho môžete zrušik ked ste to tak posunuli.

DALEJ: V čase špičky chodí na rozkvet 1 malý BUS, ako už pri agrosane nenastupovali ludia a 30 ludí išlo peši pri SPŠ, 3 vypadli 2 nastúpili a dalších 20 šlo peši ako sa spamatajte!!!! NA NAJVACSIE SIDLISKO V PB CHODI V SPICKE JEDEN BUS!!! A ktorú inteligentnú osobu napadlo zrušiť o 15:07 odchod zo železnice bus čislo 10, chodí tam malá 11, to je najväčšia zátaž, idú s ním ludia (študenti, pracujúci) z PU, TN, ZA, DCA, z PB proste vtedy chodia, všetky spoje z týchto miest. CHodili 2 veľké BUSY, aj tak boli natrieskané! ALe ked iDE na SNP 4,3,4,3,31,32,4,11,4,3,31,32,10 takto to chodí a prázdne!!!, tak prosím vás na 17tis rozkvet idú 2 busy a na 16 tis. SNP ich tam chodí 6 a potom jeden na rozkvet! Takže nech niekto začne rozmýšľať

Composite


 
pridané 16.9.2006 20:06:49

Bližšie k občanom

Rad by som poukazal, ze by bolo fajn, keby sa pre MHD 10,11,100,110 urobila v prac.dnoch zastavka na znamenie pri telekomunikaciach.
Tiez by bolo fajn, keby sa urobila zastavka pre vsetky prechadzajuce linky pri vchode na colnicu. Vyrastla nam tam totiz nova nemocnica a hlavne starsi a handicapovani obcania to tam maju dost daleko na/z nastupista.
A dotretice by tiez bolo fajn, keby MHD 100 a 110 isli do nemocnice po Kuzmanyho ulici a zastavovali pri Hypernove na zastavke MHD 99 a tak pokracovali dalej. Bolo by to lepsie, lebo ludia z mesta by nemuseli ist k priemyslovke a vozit sa cely okruh k tescu a na Lansku, ale isli by od Hypernovy rovno na Rozkvet.

Peter


 
pridané 11.9.2006 22:25:36

busy na Rozkvet

Nehnevajte sa, ale neustale posuvate casy odchodov MHD na neskor, hoci vlaky sa posuvaju opacne. Verím, že nehovorím len za seba, ale aj za mnohých ďalších, ktorí dochádzajú za prácou alebo štúdiom a je pre nich nesmierne unavujúce chodiť stále skoršími autobusmi, pretože tie, ktorými chodili sa presunuli na dobu, ktora uz nevyhovuje a nestihaju sa vlaky. Myslim, že by ste mali myslieť predovšetkým na to, aby človek, ktorý veľa času strávi cestovaním, nemusel ešte aj niekedy aj hodinu čakať na nejaky ten spoj na Rozkvet, pretože na toto sídlisko chodia len 10 a 11, zatiaľ čo, keď chce ísť niekto do mesta, môže ísť hociktorým....!!!!!!!!!!! Napr. bus 18:05 zo žel. stanice chodil predtým 18:15 a málokedy sa stalo (iba keď meškal vlak), že by ho niekto zo smeru Žilina alebo Bratislava zmeškal. No teraz ste ho posunuli tak "krásne", že vďaka Vám strávim ďalších x minút na zastávke čakaním, pretože môj vlak prichádza 18:09... Tak naozaj "ďakujem"... ak je možné presuňte ho späť

Andrea


 
pridané 8.8.2006 15:03:07

Vozy CR

Práveže tie čísla sú pomenené, práveže to bolo prvé čo sa robilo.

rado


 
pridané 5.8.2006 12:39:41

Rado

Vysledovat vozy z ciech sa da pomerne jednoducho, staci si pozriet vyrobne cislo vyrazene na karoserii... s prerazanim toho si v PB ziadne starosti nerobili... To viem z vlastnej skusenosti. Ked uz mate vyrobne cislo, vacsinou nie je problem vysledovat povod busu.

Lubos


 
pridané 13.7.2006 21:59:48

MHD WEB

na www.sadtn.ic.cz nájdete diskusné fórum aj o našej MHD

p


 
pridané 3.7.2006 09:11:13

Re:co za busy

Podľa info to bude 14 Karosa Irisbus 952, 6 Karosa 961 kĺbová a 1 Citelis nízkopodlažný na MHD 3 do nemocnice. Všetky by mali byť vybavené digitálnymi smerovými tabuľami a novými pokladňami s dotykovými displejmi pre cestujúcich.

pufo


 
pridané 2.7.2006 21:26:38

co za busy?

neviete kdosi (pufo) aj co to bude za busy? klasika karosy alebo daco ine... aj nejake nizkopodlazne, pripadne ci budu mat plynovy alebo naftovy pohon?... dik

jalabert


 
pridané 29.6.2006 22:21:01

Composite

No tu klimu som nemyslel na MHD, ale prímestských, teraz chodím zo súkromnými diaľkáčmi, všetky klima samozrejme bez okien a vlete rýchlo zistíš, čo je lepšie, ked na teba fúka 30°C vzduch, ale 15-20°C vzduch.
A cez zimu to isté, nestane sa že nejaký magor otvori okno a na tebe fúka ladový vzduch a jemu je dobre.
Samozrejme najviac záleží kto klimu, či kúrenie a vetranie riadi, ak je to PIP, tak to nemá zmysle, ale ak šofer rozmýšľa je v buse fajn.

Composite


 
pridané 22.6.2006 19:41:47

Nové autobusy

Podľa jedného zdroja majú byť uvedené do prevádzka 04.09.2006 a majú jazdiť min. 1 deň zdarma. Majú byť vybavené digitálnymi tabuľami, hlásičmi zastávok a novými modernými pokladňami. Počet autobusov má byť 24 ks

pufo


 
pridané 22.6.2006 15:12:16

nove autobusy

Zdravim,nevie niekto aj nejake podrobnosti o tych avizovanych autobusoch,co maju prist na mestsku?Pripadne, kedy pridu a budu zaradene do prevadzky?Ak mate daky link,kde by sa o tom dalo nieco dozvediet, sup ho sem:)

jalabert


 
pridané 17.6.2006 10:00:06

469

Dovezené autobusy z ČR nieje možné už vysledovať lebo sa prepísali oficiálne motory a karosérie, nakoľko to bolo dovezené na ND. Originál papiere sú už fuč. :-0. Čo chvíľa tu budú už aj nové autobusy.

rado


 
pridané 15.6.2006 21:14:58

linky MHD

ASi pre ôsmakov - liniek pravidelných máme podľa mňa 16
13 hlavných, 1 Hypernova bus (aj keď je to zmluvná preprava, ľudia ju veľmi radi využívajú nielen do Hypernovy)- chodí častejšie, ako napr. linky 1,6,7, a ešte 2 Tesco linky (Tesco-STRED-ŽST-SPŠ-TESCO a TESCO-ROZKVET).
SAD - nebuďme skúpi len na vaše linky, stačí sa pozrieť na využitie zmluvných pravidelných...

helou


 
pridané 15.6.2006 12:02:09

Rado

dik moc :) este snad ze odkial bola povodne 469AS, pokial to teda niekto sleduje... Lebo ten je povodom tiez z ciech, ale kedze je uz tiez odstaveny, uz nie je ako patrat :/

lubos


 
pridané 14.6.2006 06:45:27

Re:MHD

www.sadtn.sk, inák 13 pravidelných liniek.

rado


 
pridané 7.6.2006 13:59:40

MHD

Kto by mi prosím poradil kolko mame liniek MHD?...Postačil by mi aj link na internete kde by som to mohla zistiť.Ďakujem


 
pridané 5.6.2006 14:39:45

co

skoda ze nechodi ten bielo cerveny autobusds

fg


 
pridané 26.5.2006 09:33:19

Rado

No ta zlta karosa prestriekana na cerveno bielu bola PB-466AS - ale uz je odstavena kvoli pokazenej automatike :(

lubos


 
pridané 26.5.2006 09:30:43

este ku klime

...dovodom by mohol byt fakt ze s tym nie su dobre skusenosti... neviem ake mas ty, ale v dialkacoch mam radsej naporove vetranie ako neotvaratelne okna s klimatizaciou... a ked su okna otvaratelne, klima je neucinna

Greyfur


 
pridané 26.5.2006 09:27:53

ad Composite

Na klimu zabudni uz teraz. Na celom slovensku jazdia s funkcnou klimou max. tak dialkove autobusy.

Greyfur


 
pridané 10.5.2006 14:19:07

Trolejbusy v PB

re Ja najsamväčší!:
V druhej polovici 80-tych rokov prijala vtedajsia vlada dokument na rozvoj trolejbusovej dopravy v tedajsej CSSR. Zavedena mala byt asi v 80tych mestach v celej krajine. S vystavbou sa zacalo a do padu komunizmu boli postavene prevadzky v BB a Ceskych Budejoviciach. Medzi slovenskymi mestami boli uchadzaci napr. Trnava, Trencin, Zilina, Martin, Zvolen, Povazska Bystrica.... V Ziline si stihli este pripravit linkove vedenie, ale s vystavbou sa zacalo az v roku 1992 za vacsinou mestske peniaze. Treba vsak pripomenut, ze v ZA bol v roku 1992 zalozeny mestsky Dopravny podnik, ktory dostaval peniaze na prevadzku, takze nejaka ta koruna sa do vystavby dostala aj takto. Ostatne mesta o vlastny dopravy podnik nemali zaujem (by ho museli dotovat aj zo svojich) a tak tam MHD aj nadalej prevadzkuju SADky. "Stat dotoval a nieco nam jadzi, preco sa to doho starat." Preto tam (cest vynimkam) MHD vyzera tak ako vyzera, vid situacia v BB. Od roku 2005 si za prevadzku MHD zodpoveda mesto. Zrazu sa vsetci zobudili a treba s tym nieco robit. Garantujem ti, ze zadarmo sa ziadna TB-doprava pre PB budovat uz nemala (nestihlo sa to za komunistov, tak smola.)

Valec


 
pridané 27.4.2006 22:59:38

RE: Nove autobusy

No to som zvedavý, pre mňa je podstatné, aby cez zimu bol vykúrený celý BUS a cez leto, aby do BUSU nepršlalo a bola tam klíma :)

Composite


 
pridané 14.4.2006 22:28:25

Nove autobusy

Od leta by sa mal v PB vymenit KOMPLET vozovy park. malo by to byt 21 novych busov, z toho ako sa tu uz spominalo 5-6 klbakov. Malo by sa jednat o KOMPLET nove busy. Import z martina a Cadce je docasna vypomoc, kedze ma SIRS zilinsku aj trenciansku SAD a nakupili nejake mensie busy na primestsku v Cadci a nejake busy v Martine koncom minuleho roka, vyhodili v povazskej nejake vraky a nahradili to tymi lepsimi. Inak od zaciatku roku skoncili uz dva Ikarusy a pokial mam dobre informacie, uz sa na busoch nebudu robit vacsie opravy a co sa rozpadne sa nahradi.

greyfur


 
pridané 9.4.2006 17:40:18

MHD

Ach jaj. Neviem, ako to bude s tymi novymi busmi. SIRS ma celu trenciansku SADku, pod ktoru patri aj SAD PB(prevadzkovatel MHD). Nove autobusy uz sa nakupili, vid niektore primestske linky. Kupili sa aj MHD busy, neviem kolko ich bolo, kazdopadne skoncili v Trencine. Obnova vozoveho parku bude prebiehat aj nadalej, ale neviem, kolko z nakupenych busov skonci v PB, kedz pod TN patri aj Ilava, Puchov, Myjava,atd.

jalabert


 
pridané 9.4.2006 11:43:35

RE:

No taký ikarus sa na rozkvet trebe pekne dlho.
No ak budúc hodiť malé busy, na rozkvet, tak ani nemusia, lebo ten autobus príde plný na zastavku Váh. Takže treba posielať aspoň dva malé. A nie že na SNP idú 2busy č.4 a 1malý a 1 veľký č.3 prázdne všetci si sedia a potom príde jedna malá nariekaná 11 nastúpia traja a 20 ludí ide peši a 20 čaká na další.

Už aby tu boli skúkromnici, cestuje dialkovými súkromníkmi, nové mašiny, výkon,.... šúpová cena proti autobusom SAD.

A mi v PB bude mať vždy staré šroty zo západu :(

Composite


 
pridané 31.3.2006 12:57:33

Minulú stredu som išiel s kamarátom ktorý je z Nemecka a sadol som s ním do našej prekrásnej MHD dopravy.Ten chlapec sa bál v tom viesť a pýtal sa ma ustráchane ako to môžu púšťať na cesty.Kúpili ste dva nové autobusy ale vy si uvedomte že v nemecku také autobusy čo vy požadujete za novotu v Nemecku menia!!!!!!!!!!!!!!!Vždy budeme za západom a nikdy ich nedobehneme proste nikdy.....


 
pridané 26.3.2006 06:06:40

Re: Ikarusy

Pokiaľ mám informácie tak Ikarusom pomaly dochádza dych. Ževraj v dodávke nových autobusov bude aj 5-6 dĺhých Karosa B961, ževraj aj jeden nízkopodlažný Irisbus Citelis.

Pufo


 
pridané 20.3.2006 21:59:45

Ikarusy

Všimol som si, že nejako ubúda Ikarusov (teda dlhych autobusov). Snad to nemienia napravit malymi Karosami. Videl som už aj nejaky maly import z Martina. Neviete, ako to pôjde ďalej ?

10,11


 
pridané 13.3.2006 15:51:20

Re: DPB

Ten podnik nebude vlastníctvom mesta ale spoločnosti SIRS, viď zápis Mestské zastupiteľstvo. Mesto tam bude mať len 34% podiel. Kolujú informácie, že s novým prevádzkovateľom má prísť aj 21 nových autobusov.

Pufo


 
pridané 13.3.2006 11:04:00

Majovi

Hej u nás trolejbusy. Treba sa íst spýtať do tej duhej Bystrice, aký majú názor na trolejbusy. Nevedeli ich uživiť, neviem si predstaviť, že v PB by bolo dostatok prostriedkov ešte aj na úplné vystavanie trate aj na uživenie.
u nás

3.poschodie


 
pridané 12.3.2006 18:47:00

DPPB

Mozno sa situacia trochu zlepsi od leta, ma byt vraj zavedeny Dopravny podnik Povazska Bystrica, ktory bude patrit mestu. Potom by sa mohli zaviest aj v 80-tych rokoch planovane trolejbusy. Su ekologicke, spolahlivejsie, rychlejsie a lepsie zdolavaju stupanie aj v zime. A ak sa dobre spravi cestovny poriadok (minimalizuju sa rozdieli medzi spickou a sedlom), tak mozu byt aj lacnejsie na prevadzku. A mohol by sa zaviest aj nastup vsetkymi dverami (casova tarifa ako v BA), niekolkonasobne by to urychlilo dopravu.

Majo


 
pridané 21.2.2006 14:19:16

RE: RE: Na čo nám je cestovný poriadok MHD?

Suhlasim, naco nam je? Nestalo sa mi raz, ze autobus odisiel o 3,4,5 - 10 min skor ako mal v autobusovom poriadku. Casto sa mi stavalo, ze i ked som prisla o 5 min skor ako je odchod, tak som ten autobus ani nevidela. Skratka nik ho nevidel, nik o nom nepocul. Ci nebodaj chudak vodic, pokazili sa mu hodinky??? Zle nastavenie hodiniek snad neospravedlnuje. Ja mam cas nastaveny podla "atomovych hodin", myslim, ze nic presnejsie nepoznam. Je pravdaze ine, ak autobus meska. Za to vodic nemoze. V istych hodinach je to az nemozne, vzhladom na to, ze na presun z jednej zastavky na druhu ma v prieme tak 2 - 3 min. Zial, ked na nejakej tej zastavke stvrdne (ze nemocnicna zastavka?) 10 min, to nemoze ovplyvnit. Skratka zlyhala optimalizacia dopravy. I ked pochybujem, ze tu niekedy nejaka bola. Pamatam si na casy skolske, ked mi skoncila hodina a v dany cas mi odisiel aj autobus (podotykam, ze v tom case siel skoro prazdny a bola to "harmonika"), musela som cakat na dalsi autobus, do ktoreho som sa casto ani nezmestila a musela cakat este na dalsi. Od koho mam teda pozadovat nahradu za to, ze cakam, ci zmrznem na zastavke 20 min (v tom lepsom pripade) a cakm na dalsi autobus? Je to vinou vodica, mesta, autobusovej spolocnosti? Kto dostane postih? Myslim ze odpoved pozna kazdy... Predsa cestujuci. Ma mat vrodenu telepatiu alebo kamery na kazdom rohu aby videl, kde sa autobus nachadza a s radostou nan nastupit, hoc o 10 min skor. Autobusova spolocnost na moje 2 staznosti nereagovala. Ci ich skor radsej ignorovala? Tretiu myslim nemusim posielat. Po zhrnuti tohto vsetkeho mi ostava jedina otazka: "To je optimalizacia dopravy a nechodenie v niekolkominutovych predstihoch tak NEREALNA poziadavka?"

uzlinka


 
pridané 25.1.2006 13:07:00

Autobusy

Kedy bol zakupeny na MHD v PB naposledy novy autobus z vyroby ? (teda, že ne neprišiel do PB len dožiť) ?

u


 
pridané 24.1.2006 18:36:31

cestovné poriadky

Aktuálne cestovné poriadky MHD PB sú na stránke www.sadtn.sk

Rado


 
pridané 18.1.2006 14:50:22

Doprava

prosim vas preco sa na tejto stranke uz nedju pozriet autobusy MHD??Bola to strasne dobra vyhoda a teraz sa nemam k tomu ako dostat.Prosim neda sa to nejako napravit??

Lenka PB


 
pridané 9.1.2006 19:35:49

Nevidím časi autobusov!!!

Nevidím časi autobusov!!!

autobus


 
pridané 16.12.2005 09:16:00

RE: www.sadpb.sk

no tak to je skvele, ze zrusili stranku, kde sa teraz da zistit, ako tie autobusy vlasne chodia? na kazdej druhej zastavke je cestovny poriadok otrhany alebo popisany.. nasa MHD je skutocne dojimava spolocnost!

Michal


 
pridané 5.12.2005 08:58:28

Re: Paradox

Je paradox, ze kazdy druhy zdravi clovek ma ZTP preukaz! Je paradox ze mesto neprispelo na MHD zatial ani korunou.

Pufo


 
pridané 29.11.2005 21:39:58

Paradox

Je fakt paradoxné, že v Považskej Bystrici musia držitelia preukazov ZŤP v MHD platiť až 4,50 Sk ( bez čipovej karty si priplatia ešte 1 korunu). Naproti tomu v Žiline, veľkom krajskom meste, platia len 1 Sk, no a v našom hlavnom meste - Bratislave sa dokonca odvezú zadarmo! No a na záver? V Považskej Bystrici, milí držitelia preukazov ZŤP, za jazdu starým vrakom platíte a v Bratislave sa odveziete v novej električke "zadara". Takže: "Hor sa do Blavy, tam sa žije lacnejšie!"

mifor


 
pridané 21.11.2005 08:40:29

www.sadpb.sk

Z organizačných a technických dôvodov bude www.sadpb.sk zrušená a nahradí ju stránka www.sadtn.sk.

Rado


 
pridané 17.11.2005 15:42:52

DISUKSNÉ FÓRUM

neviete prečo zrušili diskusné fórum na www.sadpb.sk ?

hugo


 
pridané 2.10.2005 00:54:40

RE: Greyfur

Hej len ked niesu iné peniaze.
Teraz má "tristo" čipových kariet ako keby to nemohli všetko dať do jedne.
Slúbili, že o rok budem mať BUS,ZSR,... na jednej karte, tak som zvedavý už teraz som mal mať vlak a je s tým problém, ved na Slovensku je to tak ....

Composite


 
pridané 22.9.2005 09:15:34

velke peniaze

Vodic nie je banka... Nema toho vela na vydavanie tak sa necuduj. Napr. v New Yorku stoji jednorazovy listok 1 dolar 50 centov (!) a musite ich mat presne, lebo to hadzete do kasicky a vodic NEMA do nej pristup, takze vam ani nerozmeni. Ani v BA, PO ci v KE do automatu papierove peniaze nenatlacis. Tak neviem preco ta to tak rozculuje. A co sa tyka halierov, su to sice peniaze, ale objemovo su neprakticke a vo vacsich mnozstvach vam ich nemusia zobrat ani v samoobsluhe, nieto este vo vozidle.

Greyfur


 
pridané 11.9.2005 14:57:18

mifor

z toho si nič nerom, mna vie najviac vytočiť, (ked boli 10,20 halierniky) ked som mu dal pár halierov, alebo ked som mu dal 500sk, a on ma nechcel zobrať, len ja som huba, tak som tam narobil krik a zrazu ked na ňho všetci hladeli už bolo dosť peňazí a haliere neboli problém.

Ako keby haliere a veľké peniaze neboli peniaze:)

Composite


 
pridané 30.8.2005 16:59:07

P.S.

P.S. Je to vodič číslo 4301, jazdí linkou číslo 31.

mifor


 
pridané 29.8.2005 20:13:54

Drzý vodič

Týmto pozdravujem jedného vodiča autobusu MHD, ktorý mi drzo tyká hoci mám 28 rokov. Ja som s ním husi nepásla...

mifor


 
pridané 2.8.2005 21:18:07

Re: Katastrofa

Čo takto cestovať 3 a trochu sa prejsť? To by musela byť doprava v PB ináč zisková aby bola vytvorená mestská organizácia. Investícia by predstavovala min. 100 mil. Sk a to by bolo len do vybavenia novými autobusmi,, keďže jazdí 22 autobusov a jeden krátky nový autobus stojí okolo 5 mil. Sk. Podľa všetkého zmeny by mali prísť s novým majiteľom.

Puko


 
pridané 2.8.2005 16:48:35

Zlý systém

súhlasím s názorom, že je zlý systém MHD. Už pred pár rokmi som si uvedomil, že bicykel je omnoho rýchlejší a aj lacnejší ako MHD. Pretože cesta zo železničnej stanice na SNP trvá niekedy aj 20 minút. A na bicykli som tam za 12. Tak to je teda MHD!!! Najväčšia tragédia je pri nastupovaní. Veď keby sa nastupovalo vštkými dverami bolo by to omnoho rýchlejšie. Ľudia by sa v autobusoch omnoho menej trápili nad neznesiteľným horkom v lete, pretože by sa cestovanie skrátilo možno aj o polovicu (určite aspoň v niektorých častiach mesta). Druhá strana tejto micne je označovanie lístkov. Ale keď si predstavím, že každý deň by stále chodili tri skupinky revízorov po dvoch, tak na pokutách vyberú omnoho viac ako na lístkoch. A ak by revízor zobral úlpatok, tak ho zo zamestnania proste vyhodím. Stačí iba aby kompetentní z času na čas špehovali revízorov a zistia rýchlo ich podplatiteľnosť a aj kvalitu ich práce.
Takže si skôr myslím, že vedenie MHD v PB si vtĺklo do hlavy, načo niečo meniť, keď je už niečo zaužívané a vôbec im nezáleží na kvalite cestovanie.
Podľa mňa celá MHD je zlá, nielen systém platenia, ale aj linky. treba pouvažoť napr. nad zavedením expresných autobusov, ako to je v BA, ktoré chodia iba ráno a poobede, kedy to ľudia potrebujú.
Najväčšia irónia je, a to nielen v PB, ale na snáď na celom Slovensku, že o MHD rozhodujú ľudia, ktorý MHD nevyužívajú!!!

Mike


 
pridané 23.7.2005 16:03:32

Katastrofa

Naša MHD je otrasná . Autobusy si chodia ako chcú, su staré pomalé ale cestovné je drahé. A cestovný poriadok je vlastne cestovný neporiadok. Ako študent cestujem domov vlakom z Bratislavy a spoje na sidlisko SNP 4/31/32 mi idu tak 5 minut pred prichodom vlaku a to nielen tieto linky. Myslim že vytvoriť z Sad PB mestský podnik by asi pomohlo. Samozrejme treba k tomu veľa peňazí, ale to je vždy a všade najväčší problém.

Det


 
pridané 30.6.2005 16:57:27

Re:PL

PB 229AC má nový typ zadnej časti, PB 205AC Ikarus je dočasne, resp. podľa vývoja úplne odhlásený z evidencie. Žltá karosa na MHD tu bola, ale je prestiekaná na červeno-bielu a špz musím ešte zistiť, ale zdá sa mi že to bolo s automatickou prevodovkou.

Rado


 
pridané 17.6.2005 14:24:09

PL

No... Ta karosa mala novy zadok, predok mala stary. Mala by to byt PB-229AC. Ale okrem nej by ma zaujimalo ci nebeha po PB taka tmavsie zlta karosa, resp. jej aktualnu spz by som potreboval a tiez ci nahodou nejaky Ikarus nedostal v poslednej dobe opravu / novy lak. Jedna sa hlavne o PB-205AI.

lubos


 
pridané 30.5.2005 19:28:46

Kto robil grafikon bol dobry masochista....

Ten kto má na starosti grafikon Mestskej dopravy v Považskej Bystrivi by si mal vážne vstúpiť do svedomi či odviedol svoju prácu tak ako mal, (a koľko peňazí za to zobral???)
Viacerí spoluobčania sa tu (právom) sťažujú na spoje odchádzajúce tesne pred príchodom vlakom. Veď taký grafikon mohol urobiť iba nejaký nedoštudovaný dement (asi absolvent VŠDS - terajšia Žilinská univerzita). Takéto úlohy sa totiž bežne riešia v 2. ročníku VŠ .... a inak teoriu grafov tam učil pán Martin Fronc a tak to aj celé dopadlo a vypadá.... hanba
Ľudia choďte peši, budete rýchlejšie tam kde idete...a ešte aj ušetríte....

márne čakajúci nasraný odíduvší...


 
pridané 24.5.2005 21:18:02

novy system

Podla mna, v Bystrici je zly system. Keby sa nastupovalo vsetkymi dverami a cestujuci by si oznacil listok (alebo neoznacil, podla uvazenia :) ), tak by sa zmensil cas straveny na zastavkach, cim by sa urychlili spoje, cim by sa uvolnili autobusy a mohlo by ich chodit viac.
Bolo by sice treba najat revizora, najlepsie externistu, lebo PB je male mesto a hned by ho vsetci poznali.
A investicia (napr. mesta) do autobusov by tiez nebola zla, lebo niekedy sa az cudujem, ze sa ten autobus este rozbehne (a po akej dlhej dobe :)

Suah


 
pridané 16.5.2005 08:47:16

www.mestskadoprava.sk

Pre tych fanusikov - chcel si cislo tej "prazskej karosy" Napis ako vyzerala, ja Ti ho sem napisem

PL


 
pridané 10.5.2005 19:29:07

Zbohom s MHD

Rano chodim zo Ziliny z prace,Vlak pride o 7.32 na Zel stanicu.Hlavne ,ze autobus linka c.10 odchadza o 7:30 hore na Rozkvet.Dalsi ide po ôsmej he he dobre,co?

hribik


 
pridané 1.4.2005 18:04:01

Web stránka

Dávame do pozornosti web stránku www.sadpb.sk, budeme sa snažiť aktuálizovať čo najčastejšie, zameranie hlavne MHD

Radovan


 
pridané 1.4.2005 18:03:12

MHD 11 spoj. č.9

Značka mala byť - na žel. stanici vychádza z opačnej strany. Keď máte tie pripomienky k spojeniu Rozkvet - mesto, niečo nezáväzné sa rysuje cez víkendy z Rozkvetu k Hypernove

nobody


 
pridané 1.4.2005 11:39:40

chrt (fet)

Tak to napíš na SAD.
Ja som tým busom chodil domov, bol brutál plný!!!
No to som si všimol, ale nikdy som to nebral do úvahy asi nejaká chyba?:

Ja najsamväčší!


 
pridané 30.3.2005 11:57:19

Pre ešte väčšieho ako Najsamväčší

Fetovať ??? Dobrý nápad, možno pre niekoho. Každopádne hovoríš o koze a ja o voze. Tie spoje zo SNP na Rozkvet - este raz a pomaly - aj preto, aby medzi 13 -16 hod. sa nimi odviezli ludia z Hlin, zo SNP, z Lanskej, z Hypernovy, z 1,6, 7 a specialnej zakladnej skoly, aby si sa nemusel rezculovat nad 300 ludmi, ale iba nad 200. Sadka ma 5 a pol dlheho autobusu a obehovo to asi nemoze stihnut.
Tá jednosmerka, aby bolo pochopené - opäť pomaly - (som nafetovany) - chodi jednosmerne = ze nechodí opačným smerom, či už tam je značka jednosmerky alebo nie, ale v cestovnom je napsiane, že chodí z opačnej strany.

chrt (fet)


 
pridané 21.3.2005 23:20:24

No asi fetuješ?

Nič nejde v jednosmerke! 10 ide v jednosmerke a tam nieje žiadný problém.
CHRT: Prečítaj si ešte raz čo som napísal, ľudia nebudú chodiť autobusom čo pôjde cez rozkvet na SNP, lebo to bude dlho trvať a zas budú v "nepráve" rozkveťáci, lebo autobus bude plný SNPakov čiže pôjdu radšej peši!
čo to trepeš to ide školký rano to sem neplať, a nejde v žiadnej jednosmerke! Počúvaj tu je Rozkvet v PB a nie Rozkvet v TN:)!
Sme najväčši sídlisko v PB a chodia nám len 2 autobusi, stačí to len by som posilnil spoje medzi 13:00 až 16:00 dosť často chodia malé brutál natrieskané autobusi, veľa ľudí nepobere a za 11 alebo 10 idú dve 3 polo prázne veľké, jedna 4 a jedna 31 a jedna 32 všetko na SNP a dalej>polo prázne!
Takže v SNP je chyba a nie v Rozkvete nám chýbajú autobusy!
Dostávame malé a niej veľké,... a ked dostanemé veľký je to v tedy ked netreba!

Ja najsamväčší!


 
pridané 17.3.2005 08:45:52

pre Radovana

Spoj c.9 - MHD 11 nielen na zastavke, ale aj v CP na tejto stranke

chrt


 
pridané 13.3.2005 06:17:55

Re:chrt odpoveda

Povedz mi prosim ta, ktorý ten spoj je označený , že ide z opačnej strane po celej trase na MHD 11. Nech hľadám v cestovnom poriadku ako hľadá tak ho nevidím.

Radovan


 
pridané 7.3.2005 15:34:10

chrt odpoveda

Myslim, ze ta 21 bola vyborna vec. Je vsak pravda, ze v cestovnom poriadku to bolo pooznacovane tak hlupo, ze uz od stanice mala jedenastka pisane, ze pojde aj na SNP - a potom jasne, ze to ludi zmagorilo. Ale zase, nemozme sa do roku 2050 odvolavat, ze niekto nieco nepochopi, alebo, ze si bude treba zvyknut na nieco ine. Flexibilta veduca k zakaznikovi by mala byt a on by mal byt pristupnejsi. Ale vsetko je vec komunikacie, pristupu k informacii, ku kvalitnemu oznacovaniu spojov aj poriadkov. Nie ako 11, co ide na stanici z druhej strany ma tuto znacku napisanu po celej trase, a tak sa zamzslate aj na Rozkvete, ze kde tam v jednosmerke pojde autobus z opacnej strany.

CHRT


 
pridané 2.3.2005 21:35:08

chrt:

To by nešlo už to tu bolo a ľudia boli strášne moc nespokojný!!!!
Ako tá 21 to bola 11 a 4 v kope, do toho autobusu šli ľudia na SNP aj na ROZKVET, ľudia čo šli na SNP p****, že ide autobus moc dlho a ľudia čo išli na Rozkvet, že je moc plný ľudmi čo šli na SNP a nakoneic chodili všetci peši!
Ja by som ich sprivatizoval a hotovo!
A za ďalšie mestu bola ponuknutá výstavba trolejbusovej trate zadazmo, ale vtedajšie vedenie ju nezobralo, tak ju zobrala Zilina a teraz vidno ako to pekne pomohlo mestu!

Ja najsamväčší!


 
pridané 17.2.2005 16:00:33

re re nespecifikovatelne

Neviem ci je to do nejakej miery mozne, ale mozno by pomohla integrovana doprava. To znamena, ze napriklad MHD 4 zo stanice na Hliny by sla normalne. Na spiatocnu cestu by sa vyuzil s poj z Bodinej, Precina atd., ktory de facto od Hlin staji na zastavkach ako MHD, pricom v PB uz ide poloprazdny. A autobus , ktory prisiel na Hliny by mohol ist ako MHD 3 naspat , cim by bol hned o jeden spoj na trojke viac. To iste vo vecernych hodinach napriklad do MOstenca cez Rozkvet, cim by sa odbavila 9 a 11 jednym tahom. Pre zastavky Prievrat a Posta pouzit Pruzinske busy. Myslim, ze to nie je take nerealne, pretoze par takych prikladov mame vid. Vrchtepla, alebo vecerne Papradna cez Podvazie, Podhradie a Sebestanovu.

chrt


 
pridané 12.2.2005 06:56:12

Re:nespecifikovatelne?

Neviem prečo porovnavate MHD Považská Bystrica so Žilinou, keď pritom v Žiline je dopravný podnik mesta, ktorý dostával veľké dotácie na nákup autobusov a trolejbusov do štátu a hlavne od mesta. A v PB si SAD financuje okrem zanedbateľnej dotácie zo štátu len zo svojich peňazí. Mesto posledných min. 8 rokov neposkytlo žiadne peniaze na dopravu. Jedným z riešeným by bolo aby všetky cestujúci cestovali za plné cestovné, resp. znížené max. len z dopravnej karty. V tomto prípade by sa dalo rozmýšlať o nových autobusoch a skvalitneniu cestovania, a pritom poskytnuté zľavy na doprave pre občanov mesta sú mesačne vo výške cca 1 mil. korún. Tieto peniaze musí SAD dávať zo svojich iných príjmoch.

Radovan


 
pridané 29.1.2005 09:49:59

Nezosúladené spoje

Nejde len o rýchliky, ele každý deň po príchode z práce prímestskou linkou sa len smutne pozerám na práve vyrážajúcu linku č. 3 zo zastávky a želám si aby konečne vedenie MHD prispôsobilo odchody autobusov MHD príchodom prímestských spojov a pustím sa domov pešo. VODIČI uvedomte si, že keď nebudete mať koho voziť, nebudete mať ani prácu. Veď žijete z peňazí cestujúcich: riaďte sa porekadlom "Váš zákazník- váš pán" a správajte sa ľudsky. Možno aj vy raz budete potrebovať služby MHD.

Hermi


 
pridané 8.12.2004 22:59:41

Pocuj ty inteligent :-)>>>******

Dediny ma nezaujímajú!!!!!!!! Mna zaujímajú mesté časti! Išiel si v špičke zo železnice na Rozkvet alebo SNP! Asi nie nemá šance to stihnúť ide toľko ľudí, že ešte tak 20 zostane vonku a ked mu niaky tvrdohlavec zostane medzi dverami?! Ja by som nemohol byť šofér busu musel by som zabíjať! Ale napr. niektorý majú na salamé! Pride predá odíde nič ho nezaujíma, tvári sa ako vrah a mám pokoj:)!


 
pridané 17.11.2004 15:41:17

nespecifikovatelne?

Je pravda, ze v Ziline zaplatime za najdrahsi listok MHD 12 SK, v PB 11 Sk. Ale v Ziline sa za tie prachy aj tak odvezieme. Z jedneho konca mesta na druhy pesi neprejdete za hodinku. Mozno dve I to by som kecala. A v PB? Za 50 min som zo Zakvasova na zeleznicnej. Vedenie by sa malo spamatat. A ked slubovali zlepsenie, tak si asi nikto nepredstavoval, ze to bude zredigovanie spojov. I ked vecerne zo SNP navysili, ale z mesta znizili... Je to trochu odveci. Keby sme mali aspon nove spoje, nie tie stare herky, ktore ked tam nastupi viac ludi sa ledva vlecu po cesto, nieto este do kopca... A vodicom sa necudujem, ze su casto tak nevrli. Videla som, ako sa 5 ludi nanho osopilo, ze prisiel neskoro, ze nemozu vediet, kde sa vydava listok... Ak vam toto urobi aspon jeden clovek na kazdej zastavke, xcem vidiet toho vodica, ktory by bol mily potom na ostatnych... Kazdy by sa mal nad sebou zamysliet... Hlavne to vedenie (a tym nemyslim len SAD, ale i vladu).... Lucim sa - sayonara

uzlinka


 
pridané 16.11.2004 08:26:26

Pocuj ty inteligent :-)

meškajú preto, lebo vodičy z Prazdnova si valaju šumky, doma dopijajú kavičku a vôbec im nevadi, ze vyrážajú z 1. zastávky s 2,3 minutovým meškaním. A kedze vedeniu je to zrejme tiez sumafuk, niet sa co cudovat. A cenu su otrasne... i ked asi lacnejsie nez v BA. Česť výnimkám, ale inak sú naši šofóri strašná chamraď leniva!!!


 
pridané 12.11.2004 21:32:27

Ludovit-*******

A čo, že je natrepaný a vodič nemôže ísť 200km/h!
demten


 
pridané 10.11.2004 09:30:42

Neschopnost!!

Vo vedení sú neschopní ľudia, ale každý sa drží svojej stoličky, tak zlepšenie ani neočakávam. Autobusy nikdy nechodia podľa času uvedeného na zastávkach (napr. autobus 18:12 zo SNP smer centrum ide vždy 18:17) a smutné je, že často odchádza autobus zo ŽSR 1 až 3 minuty skôr ako prídu rýchliky. Buď to robia naschvál, alebo je vedenie neschopne, pretože takáto situácia trvá roky.

Ľudovít


 

dnes je: 22.4.2018

meniny má: Slavomír

... a nechajte sa elektronickou poštou informovať o novinkách na našej web stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

34257820

Úvodná stránka