Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Považská Bystrica

Požiar na sídlisku SNP - obyvateľom nebezpečenstvo nehrozíVytlačiť
 

POŽIAR NA SNP – OBYVATEĽOM NEBEZPEČENTSVO NEHROZÍ !!! DO OVDZUŠIA SA NEUVOĽŇUJÚ ŽIADNE NEBEZEČNÉ LÁTKY!!!

Na sídlisku SNP v utorok 10.4.2018 vo večerných hodinách horela budova bývalého Molimatu.

Vzhľadom k tomu, že ide o objekt v tesnej blízkosti obytných domov, policajný aj hasičský zbor vyzývali obyvateľov, aby mali zavreté okná a aby sa nezdržiavali v blízkosti požiaru. Objekt bol údajne postavený za použitia veľkého množstva toluenového lepidla, preto hrozilo, že sa do ovzdušia dostanú nebezpečné látky. Budova bola postavená v 80-tych rokoch, kedy sa na izoláciu používal azbest. Podľa informácii, ktoré mesto dostalo na okresnom úrade - odboru starostlivosti o životné prostredie azbest pri tomto požiari nepredstavoval žiadne nebezpečenstvo pre obyvateľov, nakoľko k uvoľňovaniu prachových častíc azbestu, ktoré sú škodlivé horením nedochádza.

V súčasnosti je situácia pod kontrolou, ešte niekoľko dní však z miesta požiaru môžu ľudia vidieť stúpajúcu paru. Nemusia sa však báť, ide len o odparovanie vody používanej pri likvidácii požiaru. Do ovzdušia sa v súčasnosti neuvoľňujú žiadne nebezpečné látky! Samozrejme pohyb ľudí v tomto priestore je z bezpečnostných dôvodov zakázaný! Priestor je pod dozorom asistenčných hliadok.

Na mieste zasahovali viaceré zložky záchranného a hasičského zboru ako aj dobrovoľní hasiči z okolia. Všetkým zúčastneným mesto za ich prácu ďakuje!


 
 

dnes je: 21.3.2019

meniny má: Blahoslav

... a nechajte sa elektronickou poštou informovať o novinkách na našej web stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

38915017

Úvodná stránka