Prechod na navigáciu Hlavné menu
Považská Bystrica

Kultúrne akcie, kino

22.2.2018   16:00

Snehova_kralovna-320x453.jpg

Kino Mier Považská Bystrica

SNEHOVÁ KRÁĽOVNÁ: Tajomstvo ohňa a ľadu /The Snow Queen 3: Fire and Ice/

Vstupné deti 4 €/ dospelí 5 €
Animovaná dobrodružná komédia Rusko 2016 Slovenský dabing 89 min CIA

Pokračovanie populárnej animovanej série je opäť plné dobrodružstiev, humoru a kúziel. Naši hrdinovia sa stretnú s mágiou ohňa a ľadu, a tak im bude chvíľu poriadne horúco a chvíľu zas poriadne veľká zima. Hlavnou hrdinkou je opäť odvážna Gerda, ktorá porazila Snehovú kráľovnú a oslobodila svojho brata Kaia. Vďaka tomu sa z nich stali tak trochu rozprávkové celebrity. Kým Gerda to berie s nadhľadom, zasnený Kai sa o čosi horšie vyrovnáva so svojou popularitou, keď mu pri nohách pravidelne omdlievajú mladé dievčatá. Aby si od tejto vyčerpávajúcej slávy trochu odpočinuli, vydávajú sa do hôr za svojim trollským kamarátom Ormom, kde na nich však nečaká žiadna odpočinková dovolenka, ale parádne nové dobrodružstvo. Do trollských hôr k Ormovi totiž dorazí aj Rolan, mladík vyhľadávajúci hrdinské činy, ktorý sa v trollských legendách dočíta o starodávnom kúzelnom trollskom kameni ohňa a ľadu. Ako pravý hrdina sa ho musí vydať hľadať a nájsť. A keď sa k nim ešte pridá drsná a krásna pirátka Alfida, poriadny zmätok v trollskom kráľovstve je zaručený. Udalosti sa našim hrdinom dosť rýchlo vymknú z rúk a bude to riadna fuška, než magickým kameňom prebudené sily ohňa a ľadu opäť skrotia. No možno sa Gerde a Kaiovi nakoniec podarí nájsť rodičov unesených Severným vetrom a dať celú rodinu zase dokopy.

V slovenskom znení: Táňa Pauhofová, Marián Chalány, Marek Suchitra, Peter Marcin, Michaela Šáleková, Pavol Plevčík, Jana Valocká, Gabriela Dzuríková, Štefan Kožka, Lucia Vráblicová, Roman Ferienčík, Zuzana Kyzeková Réžia: Alexej Cicilin


 

22.2.2018   18:30

wonder.jpg

Kino Mier Považská Bystrica

OBYČAJNÁ TVÁR /Wonder/

Vstupné 5 € MP/ 7 r. Dráma USA 2017 Slovenské titulky 113 min FOR

Tento chlapec zmení váš svet k lepšiemu. Medzinárodný knižný bestseller, ktorý chytil za srdcia čitateľov po celom svete, sa konečne dočkal filmového spracovania. Dojímavý príbeh o tom, aké ťažké je pre malého chlapca zapadnúť medzi rovesníkov v škole, ktorí sú úplne iní... úplne obyčajní. August (Auggie) Pullman má 10 rokov, miluje Hviezdne vojny a práve nastúpil po prvýkrát do školy, pretože je výnimočný. Keď prišiel na svet, lekári predpovedali, že sa nedožije rána. V detstve podstúpil toľko operácií, čo iní nezakúsia za celý život. Pre vrodenú poruchu, ktorej názov väčšina ľudí nevie ani vysloviť, má silne zdeformovanú tvár. A predsa chce žiť normálny život. Preto teraz stojí pred najťažšou skúškou zo všetkých – konečne ide do školy medzi „normálne“ deti. Musí sa pripraviť na zdesené pohľady spolužiakov aj posmech neprajníkov. Nájde v sebe dosť síl, aby si našiel priateľov a v škole vydržal, alebo sa vzdá a radšej zostane doma?

Hrajú: Julia Roberts, Owen Wilson, Jacob Tremblay Réžia: Stephen Chbosky


 

18.1. - 28.2.2018  

Kino Mier Považská Bystrica (vestibul)

FOTOROZKVET 2017

repríza výstavy letnej fotografickej súťaže

Otvorené:
Pondelok – Piatok: 8,00 – 16,00 h
Sobota, Nedeľa: počas podujatí v kine Mier
Organizátori:
Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici, PX Centrum, VMČ Rozkvet


 

24.2. - 25.2.2018   17:00

Kino Mier Považská Bystrica

XX. SLÁVNOSTNÝ KONCERT Dychového orchestra ZUŠ

Vstupné: 6 EUR
Predpredaj vstupeniek od 1. 2. 2018 v TIK-u
Organizátori:
Dychový orchester ZUŠ v Považskej Bystrici,
ZUŠ Považská Bystrica – hudobný odbor,
Mesto Považská Bystrica, PX Centrum


 

26.2.2018   18:30

A1_Svadba_SK.jpg

Kino Mier Považská Bystrica

Filmový klub - SVADBA /Noces/

Vstupné 4 €/ FK 3 € MP/ 12 r.
Dráma Francúzsko/ Pakistan/ Luxembursko/ Belgicko 2016 České titulky 98 min ASFK

Osemnásťročná belgická Pakistanka Zahira si je veľmi blízka so všetkými členmi svojej rodiny až do dňa, kedy ju začnú nútiť do tradičného manželského zväzku. Mladé dievča rozpoltené medzi požiadavkou rodičov, svojím západným spôsobom života a túžbou po slobode sa spolieha na pomoc svojho dôverníka, staršieho brata Amira.

Hrajú: Lina El Arabi, Sébastien Houbani, Babak Karimi, Olivier Gourmet, Neena Kulkarni, Alice de Lencquesaing, Zacharie Chasseriaud a ďalší.
Réžia: Stephan Streker


 

28.2.2018   17:00

PB_28_2_18_Progres_KVH.jpg

Kino Mier Považská Bystrica

LÁSKA JE DAR

hudobno-zábavný program

Účinkujú:
PROGRES z Čerenian
Hosť: KYSUCKÁ VRCHÁRSKA HELIGÓNKA
Moderuje: ŠTEVO HRUŠTINEC

Vstupné: 8 EUR
Predpredaj vstupeniek od 22. 1. 2018 v TIK-u


 

1.3.2018   19:00

small_adam-durica.jpg

Kino Mier Považská Bystrica

Adam Ďurica: SPOLU TOUR

Ceny vstupeniek:
15,00 EUR
15,00 EUR
:
Najobľúbenejší spevák roka v ankete OTO Adam Ďurica pokračuje vo svojom úspešnom koncertnom turné SPOLU TOUR. So svojím doteraz najlepším programom vystúpi v nových mestách, v ktorých ho fanúšikovia ešte nemali možnosť vidieť koncertovať.

Na koncertoch zaznejú hity z nového, už zlatého, albumu SPOLU, ktoré poznáte z rádia ako Spolu, Dovtedy, či Navzájom a nebude chýbať ani emóciami nabitá pesnička Tvoj syn. Už teraz sa tešíme ako najväčšie hity Neľutujem a Mandolína postavia celá sálu zo sedadiel!

Vstupné: 15 EUR

Predpredaj vstupeniek v od 2. 1. 2018 v TIK-u v pracovných dňoch pondelok - piatok od 8,00 do 16,00 h, tel. 042/4326 545, 0917 450 666.

Rad VI., VII, IX., X., XI., XII. a XIII. - TIK

Rezervácie vstupeniek od 2. 1. 2018. Rezervované vstupenky je potrebné si vyzdvihnúť najneskôr v stredu 31. 1. 2018 v TIK-u. Nevyzdvihnuté rezervované vstupenky budú po tomto termíne uvoľnené do predaja.

Rad I., II., III., IV., V., VIII., XIV., XV a XVI. - predpredaj.sk


 

dnes je: 22.2.2018

meniny má: Etela

... a nechajte sa elektronickou poštou informovať o novinkách na našej web stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

33684630

Úvodná stránka